НОВОСТИ

Чистий четвер потрібен щотижня?

7 апреля 2010 12:10 | Новости

Менше половини чернігівських сімей час від часу здають побутові відходи на переробку. Такі попередні результати опитування, проведеного міською екологічною організацією “Зелений світ” у школах.

Про це повідомив голова організації Іван Осадців.

За його словами, за сприяння “Зеленого світу” чернігівські школи проводять уроки екології на тему “Роздільний збір та переробка побутових відходів”, пише Чернігівський монітор.

На них учителі розповідають про важливість вторинного використання багатьох звичних матеріалів. Замість того щоб викинути їх на звалище чи просто на вулиці, в парку, в лісі – ми не лише можемо зберегти чистим довкілля, але й забезпечити переробну промисловість цінною сировиною. Ще й при цьому заробимо кошти.

Так роблять багаті країни – Швеція, Норвегія, Фінляндія, Німеччина, Франція та інші цивілізовані народи світу.

“Думаю, ми також можемо брати з них приклад. Але треба навчитись, починаючи із перших класів, або навіть із дитячого садочка, як це роблять в Європі” – наголосив Іван Осадців.

Для цього у школі кожен учень, від першого по десятий клас, отримає буклет “Що я можу здати на переробку?”

У буклеті не лише розказується про необхідність роздільного збору побутових відходів та види вторинної сировини, що можуть бути здані на переробку. Але даються адреси приймальних пунктів побутових відходів, куда їх практично можна здати.

Буклети для школярів та дорослих мешканців Чернігова підготовлені та надруковані в межах проекту “Участь громадськості м.Чернігова у запровадженні роздільного збору та переробки побутових відходів”. Він виконується за підтримки “Канадського фонду місцевих ініціатив” через Посольство Канади в Україні.

“Школи підтримали нашу ініціативу та проводять уроки у різних класах – від перших до одинадцятих”, – розповів Іван Осадців.
Вже в середньому більше 300 учнів кожної школи прослухали урок екології. Діти зацікавилися темою та планують розповісти про отримані знання батькам.

За попередніми результатами опитування школярів, менше половини сімей збирають і здають побутові відходи на переробку.

А от у стурбованості станом довкілля діти одностайні – ця проблема стосується кожного.

Більш точні дані щодо ставлення сімей до переробки відходів “Зелений світ” оприлюднить після того, як усі школи здадуть заповнені запитальники.
“Сподіваємося на подальшу співпрацю зі школами з екологічних питань”, – підкреслив Іван Осадців.

Новости RSS   Просмотров(1023)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Великодні свята на Чернігівщині пройшли спокійно
Великодні свята на Чернігівщині пройшли спокійно 7 апреля 2010

Вже традиційно так склалося, що на період Великодних свят органи внутрішніх справ переводяться на посилений варіант несення служби. Не став винятком і цей рік.

Просмотров (948)
Громадська рада запрошує до співпраці
Громадська рада запрошує до співпраці 7 апреля 2010

Настала весна, а з нею і традиційний місячник з озеленення та благоустрою території області.

Просмотров (979)
На Чернігівщині триває "заліснення"
На Чернігівщині триває "заліснення" 6 апреля 2010

Залишається сподіватись, що після таких надзвичайних потуг "санітарів лісу" до 2020 року залишиться бодай одне дерево на мальовничому узбережжі Удаю колись густого "Березняку".

Просмотров (1022)
Вернутся к разделу: Черниговские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)